Altcoin

Vega Coin (Vega Protocol) Nedir? Vega Yorumu ve Geleceği

0
(0)

Vega coin merkezi bulunmayan bir ağ üzerinde inşa edilmiştir. Burada türev varlıkların alım satım işlemlerini merkezi deneyime yakın şekilde sunmaya olanak tanıyan ve hisseye dayalı Tendertmint üzerine inşa edilmiş bir kripto para birimidir. Vega platformu Prof of Stake (PoS) sistemini kullanan bir blokzincir görevindedir.

7 Temmuz 2021 tarihinde CoinMarketCap üzerinde listelenmeye başlamış ve şu anda 31,45 dolardan işlem görmektedir. Tüm zamanların en yüksek değerini 19 Haziran 2021 tarihinde gören birim, 101 dolar seviyelerine kadar ulaşabilmiş, ardından Bitcoin’e de bağlı olarak sert düşüşler gerçekleştirmiştir. Peki, Vega tam olarak nedir? Neyi amaçlar ve nasıl satın alınır? Güncel VEGA yorumu ve geleceği hakkında detaylar yazımızın devamında…

Vega Protocol Nedir? Vega Nasıl Çalışır?

Vega Protocol Nedir Vega Nasıl Çalışır

Vega Coin nedir, Vega protokolünün amacı; türev işlemlerini herkesin kaliteli türev piyasalarına adil bir biçimde erişimini sağlayan yazılım çözümleri yaratmaktadır. Ana ağ olarak ERC-20 üzerine kurulmuştur ve protokol, Vega ağının güvenliğini sağlamak için kurulmuştur. Vega üzerinde Vega kullanarak yeni pazarlar onaylanabilir, oy kullanılabilir ve stake yapılabilir. Bu tarz ayrıcalıklar sunan bir protokolde Vega coin alınır mı sorusuna, yatırıma değer olduğu söylenebilir.

Vega protokolü, Bitcoin, ERC20 birimleri ve stabil paralar da dahil olmak üzere herhangi bir dijital varlıkta bulunan teminat için büyük blok zincirlerine bağlanır. Böylelikle katılımcılar çeşitli teminat seçenekleri içerisinden seçim yapabilirler. Vega platformunda herhangi bir kullanıcı, tüm nakit akışlarının ve ödeme talimatlarının kolayca belirlenebildiği ürün araç setini kullanabilir. Takma bir ad ile kolayca pazarlar oluşturabilir ve bunları başlatabilir.

Vega Protocol (VEGA) Nasıl Alınır?

Vega Protocol (Vega) Nasıl Alınır

Vega Coinlist üzerinde listelenen bir kripto para birimidir. Coinlist kullanmayan yatırımcılar BitForex ve BitZ borsalarını tercih edebilmektedir. Bu platformlarda aktif olarak Vega ticareti yapmak mümkündür. Ancak her iki borsada da Vega birimi, “Güven” açısından olumlu görülmemektedir. Ayrıca Vega fiyatı her iki borsada da farklı şekilde listelenmektedir.

Birimi yukarıdaki borsalardan almayı düşünen yatırımcılar, borsalara önce kayıt olmalıdır. Kayıt işleminin ardından buradaki hesaplarına para aktarımı yapmalı ve ticarete uygun hale gelmelidir. Ardından Vega’yı USDT işlem çiftini kullanarak ticarete başlayabilirsiniz.

Vega Coin Fiyatı

Vega yazının hazırlandığı sırada 31 dolardan fiyatlanmaktadır. Son 24 saatte %6 oranında yükselmiştir. 7 Temmuz’da piyasada listelenmeye başlayan birimin, son 24 saatteki hacmi $995.408 civarıdır. Toplam 64.999.723 adet arzı bulunan tokenin tamamı dolaşımdadır.

Vega Token Yorum ve Güncel Grafik Verileri

Vega Token Yorum Ve Güncel Grafik Verileri

Vega coin yorum; Vega platformu güçlü likidite teşvikleri ile piyasayı her zaman çekici kılmayan önem veren bir amaca hizmet etmektedir. Yeni pazarlar yaratma gücü, izinsiz pazar oluşturma ve yönetişim protokolü aracılığıyla Vega tokenin ağ kullanıcılarının eline geçer. Ayrıca takma ad ticaret kimlikleri oluşturabilmek mümkün olduğundan, ağda kısıtlama olmadan dünyadaki herkes tarafından erişilebilir olmasına imkan vermektedir.

Tüm bunlar değerlendirildiğinde birimin piyasayı kolaylaştırmak ya da yeni çözümler getirmek amacıyla kurulduğunu söyleyebilmek mümkün olacaktır. Henüz oldukça yeni olan Protokol için yatırıma değer olabileceği düşünülmektedir.

Güncel grafik verileri incelendiğinde, kısa süre önce Markete eklendiği dikkatimi çekmekte. Ayrıca tap seviyesini yakın bir zamanda yaşamış ve çok sert bir düşüş yerine daha dengeli ve yataya yakın bir düşüş gerçekleştirmiş olduğu söylenebilmektedir.

Vega Coin Geleceği

Vega geleceği için şu anda kesin ifadelerle yorumda bulunmak yanlış olacaktır. Çünkü neredeyse tüm piyasada umutsuzluk hakimdir. Bu sebeple bu tarz bir yorumda bulunmak yanlıştır. Ancak birimin verilerini incelediğimizde 2 milyon jetonun ilk dolaşımdaki arzı olduğunu ve altı ay sonra 7,5 milyon jetonun da arza koyulacağı bilinmektedir.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu