AltcoinAnalizBlockchain

Yükselişe Devam Eden Coin: ENS Coin Nedir? Geleceği Nedir?

5
(5)

ENS coin, Ethereum tabanı ile oluşturulmuş son coin türlerinden birisidir. Ayrıca isim hizmeti olarak da bilinir. Bu hizmetler sayesinde bilgileri isimler ile eşleştirerek yatırımcılara güvenli bir kolaylık sağlar. DNS ile birlikte çalışmak üzere tasarlanmış olan coin, açık kaynaklı block zinciri olarak da bilinir.

Son 24 saat içerisinde ciddi bir yükselişe geçenken aynı zamanda yatırımcılara işlemler sırasında kazanç kapılarını aralamaktadır. ENS servisi ile bağlantılı olarak çalışan bir coin olduğundan diğer birçok coine göre ciddi bir güvenlik gücüne sahiptir.

Kısa bir zaman önce gösterdiği sıçrama sayesinde daha fazla dikkat çekmeye başlamıştır. Dolayısıyla da birçok kripto para borsası takipçileri Ethereum Name Server nedir sorusunun cevabını araştırmaya başlamış durumdadır.

ENS Coin Nedir?

Yükselişe Devam Eden Coin: Ens Coin Nedir? Geleceği

Adını yeni yeni duyuran ENS coin, ethereum destekli olarak oluşturulmuş yerel kripto para birimidir. Çalışma prENSibi diğer coinlere göre daha farklı olmaktadır. Bu coin sistemi aynı zamanda Ethereum sistemi üzerine kurulmuş olan isim hizmeti görevini üstlenmiştir. Bu hizmet doğrultusunda bilgiler ile isimleri eşleştirir. Böylece kullanıcılar sayıları kullanmadan adlar ile adresleri bulabilir.

Açık kaynak blok zincirine sahip olan Ehereum Name Server, çalışma sistemi ile DNS’ye de benzer. Ancak DNS yerine kullanmak amacının yerine DNS ile birlikte çalıştırılmak üzere tasarlanmış bir coin ve isimlendirme hizmetidir. Sahip olduğunuz kripto para biriminizi isimlendirmek yani ENS coin almak için öncelikle ödeme yapmanız gerekir.

Genel olarak Ethereum Name Server, platform üzerinde yapabileceğiniz tüm alım, satım ve diğer yatırım işlemlerinde kullanabileceğiniz coindir. Yakın bir zamana kripto para borsasına giriş yapmış olmasına rağmen son zamanlarda devasa yükselişe geçmiştir.

DNS ile benzer amaç ve özelliklere sahip olsa da genel olarak incelendiğinde farklılıkları oldukça fazladır. Ethereum blok zincirinin vermiş olduğu yetenek ve kısıtlamalar farklı olmasındaki en önemli nedendir. Hiyerarşik isimlerden oluşur ve aynı zamanda çalışma alanında tam bir yetki sahibidir.

ENS Coin Güvenilir midir?

Kripto para borsasında yatırım yapacak olan kişiler öncelikle işlem yapacakları coinlerin güvenilir olup olmadığını araştırır. Bu coinlerden birisi de ENS coin olmaktadır. Son günler içerisinde adeta uçuşa geçen Ethereum Name Server coin, güvenilirliği konusunda da yatırımcılara ciddi oranda güven veren ve güvenli yatırımın kapılarını açan kripto paradır.

ENS coin, Ethereum sistemi üzerine kurulmuş kripto para sistemidir. Ethereum, güvenlik duvarları yüksek olan bir sistemdir. Bu sistemde yatırımcıların tüm varlıkları güvenlik sistemleri ile korunur. Diğer yandan her zaman tüm yatırımcıların varlıkların bir kısmı özel coin cüzdanda muhafaza edilir. Herhangi bir sorun olduğunda yatırımcıların varlıklarının tamamının yok olmaması sistemin esasları arasındadır.

Tüm bu Ethereum güvenlik tedbirleri sayesinde sınırsız bir güvenden bahsetmek mümkündür. Ethereum blok zinciri şifreleme yönteminin kullanılması ayrıca ENS coin kripto parasının güçlü bir güvenlik seviyesine ulaşmasını sağlamıştır. Bu noktada güvenli bir şekilde işlem yapmak son derece güvenlidir.

ENS Coin Hangi Borsada?

Ens Coin Hangi Borsada

Geçmişi çok uzun olmamasına rağmen kısa sürede büyük gelişme gösteren ENS coin, an itibari ile 25 farklı kripto para listesinde yer almayı başarmıştır. Son 24 saat içindeki büyük sıçraması ile listelerde başa çıkmayı başaran Ethereum Name Server coin, yatırımcılara umut vaat etmeye devam ediyor.

Hızlı yükselişe geçmesi ile son gün itibari ile daha çok araştırılan ve takip edilen coin haline gelmiştir. Araştırmalar arasında birçok işlemci ise bu kripto para biriminin hangi borsalarda listelendiğini de araştırmaya başladı. Bugün 25 farklı borsanın listesinde yerini alan ENS coin, kripto para borsasını hareketlendirmeye devam ediyor gibi görünüyor.

ENS coin şuan; Mandala Exchange, Pionex, Bibox, Binance, Uniswap, Gate.io, Ox Protocol, Bybit, MEXC, KuCoin, Hoo, Bitrue, Uniswap (V3), Balancer (v2), CoinW, ZT, Hotbit, OKEx, AEX, DODO (ERC-20), AOFEX, Poloniex, BigONE, Sushiswap ve CoinDCX kripto para borsalarının listelerinde yer alıyor.

ENS Coin Nasıl Alınır?

ENS coin ile kripto para borsalarında işlem yapmak isteyen işlemciler, satın alım işlemlerini Binance üzerinden yapabilir. İşlem hacmi yüksek olan ve son yükselişi ile de daha fazla artış gösteren coin haline gelmiştir. Binance üzerinden satın almak için öncelikle birkaç adımı uygulamak gereklidir. Bu adımların başında ise Binance üyeliği gelir.

Binance borsasına üye olduktan sonra ise satın alım için öncelikle Türk Lirası ya da dolar bazında para yüklemek gerekir. Yükleme sonrasında ise satın alım yapılabilir. Ayrıca Binance borsasında sadece piyasa değeri bazına bağlı kalmadan düşük değerde satın alma emri veren kullanıcılar istedikleri değerlerde satın alma ve satma işlemlerini gerçekleştirebilir. Piyasa değerinden daha düşük işlem yapabilmek için Binance borsasına üye olduktan sonra limit sekmesinden işlemler için tutar belirtmek gereklidir.

ENS Coin Yorum

Ens Coin Yorum

Domain kullanımı konusunda son derece güvenli ve kullanışlı alanlardan birisi de söz konusu coin olmaktadır. Bu özelliğinin yanı sıra son günlerde gösterdiği yükseliş atılımı ile de işlemcilerin dikkatini fazlasıyla çekmiştir. Diğer yandan Binance gibi bilinen ve güvenli bir kripto para borsasında listelenmeye başlaması da adını daha hızlı duyurmasına vesile olmuştur.

Edinilen son verilere göre 861,035,997 dolar piyasa hacmine ulaşmış durumdadır. Bu hacmi ile 224. sıraya yerleşmiş ve kendisini üstlere taşımıştır. Son bir gün itibari ile yapılan analizler doğrultusunda son 1 günlük işlem hacminin 981,157,334 USD olduğu aşikardır.

ENS coin, sınırsız bir kripto para coini değildir. Dolayısıyla da piyasada dolaşımı olan ENS coin oldukça sınırlıdır. Yine an itibari ile piyasadaki dolaşımda bulunan ENS coin, 14,566,540 değerine ulaşmış durumdadır. Analistlerin yorum ve analizlerine göre ise ilerleyen zamanlarda toplam arz değerinin 100,000,000 ENS olacağı öngörülmektedir.

ENS Coin Geleceği 2024 2025

Ens Coin Gelecegi 1

Son dönemlerde ciddi bir yükselişe geçerek listelerde ilk sıralara yerleşmeyi başaran Ethereum Name Server coin, analistlerden güzel yorumlar alıyor. Anonim analistler, son dönemlerdeki yükselişler doğrultusunda bu aralar en çok ENS coin yorumları yapıyor. Kısa sürede gösterdiği sıçramalar ise karlı yatırımlar olacağına dair sinyaller de veriyor.

Kripto para borsasında henüz sınırlı bir coin olarak işlem görse de buna rağmen işlemciler tarafından büyük ilgi görmeye başladı. Analistler ise bu yorumların devam edeceğini belirterek geleceği konusunda olumlu yorumlar yapıyor.

Hedef olarak dört sene sonrasını yani ortalama 2025 yılını işaret eden analistler, özellikle 2025 yılına kadar geçen süre içinde bu hızlı yükselişin devam edeceğini vurgulamaktadır. Tüm bu analizler ile birlikte uzun vadeli işlemlerde Ethereum Name Server, büyük kar sağlayacak gibi görünüyor.

Kısa süreli işlemlerin yanı sıra uzun vadeli işlemleri mercek altına alan analistler ve ekipler, 2025 yılının ilk yarısında büyük kripto para birimlerinden birisinin olabileceğini tahmin etmektedir. Kısacası; geleceği parlak olacağı düşünülen Ethereum Name Server, borsada hızlanacak gibi görünüyor.

 

Ethereum Nedir Nasıl Alınır?

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 5

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bitcoin zamanında çok ucuzdu sonradan yani şimdileri baya bir büyüdü o yüzden şimdiki coinlere ilgi bir hayli fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu