Nasıl

Kripto Para Grafik Yorumu Nasıl Yapılır?

0
(0)

Kripto para grafik verileri her yatırımcının merak ettiği konulardandır. Çünkü kripto piyasasında genellikle grafik yorumlarına göre yatırım faaliyetleri gerçekleştirilir. Dünyanın lider birimi olarak bilinen varlık Bitcoin’dir. Bitcoin gibi pek çok altcoin piyasada bulunmaktadır. Kripto paraların fiyat seyirleri, mum grafiği denilen şablonlara anlık şekilde yansır.

Anlık gelen veriler kripto paralarda fiyat yorumu için kullanılmaktadır. Mum grafiği sayesinde fiyat düşüş ve yükseliş oranlarını görebilmek mümkündür. Ayrıca saat bazında artan – azalan şekilde sıralamalar yapılabilir. Grafik okumayı bilen yatırımcılarsa tüm bu özelliklere bakarak elde edilen kazançları ya da kayıpları görebilir. Bizlerse bugün teknik analiz avantajlarından, özelliklerinden ve nasıl yapıldığından kısaca bahsettik. İşte detaylar…

Kripto Para Teknik Analiz Avantajları

Kripto Para Teknik Analiz Avantajları

Kripto para grafik analizi gelecek fiyatlar için yorum yapılmasına olanak tanıyan işlemlerdir. Grafik okuma işlemlerini tecrübeli bireylerin yapması önerilmektedir. Amatörce öğrenilen bilgiler ışığında adım atılan yatırım faaliyetleri, ileride büyük kayıplara sebebiyet verebilir. Bu sebeple grafik okuma aşamalarının her bir dalı iyi anlaşılmalıdır.

Grafik okuma faaliyetlerinde fiyat tahminleri, destek – direnç noktaları ve alım – satım alanları tespit edilebilir. Bu özellikleri ışığında, grafik okumanın avantajları aşağıda verilmiştir.

  • Grafik okuma işlemlerinde takip etmek gereken yer sayısı çeşitli değildir. Tek bir kripto para bile grafik okuma süreci üzerinden çoğu bilgiyi öğrenebilmenizi sağlar.
  • Sadece fiyatlar ile ve trading hacimlerine ilişkin verileri incelemek bile yatırımcılara birimlerin işleyişini anlamada yardımcı olacaktır.
  • Kripto para piyasasının ne yönde ilerleyeceğini anlamanıza ve yorumda bulunmanıza grafik okuma aracılığı sayesinde olanak tanır.
  • Teknik analiz bilgileri, geçmiş verilere dayanarak gelecek yorumuna imkan verir.

Kripto Para Grafik Çizme Nasıl Yapılır?

Kripto Para Grafik Çizme Nasıl Yapılır

Kripto para piyasasında sıklıkla kullanılan grafik çizme deyimi, aslında grafik okuma ile aynı anlama gelmektedir. Kripto varlıkların fiyat seyrini içeren mum grafikleri, yalnızca eldeki veriler ışığında yorumlanabilmektedir. Kripto para grafikleri trend noktaları, direnç ve destek seviyeleri ya da çeşitli göstergeleri içerebilir. Bahsedilen tüm bu özellikler grafik okuma süreçlerinde etkin bir şekilde kullanılır.

Özellikle altcoinler için pek çok gösterge kullanılabilmektedir. Bitcoin gibi büyük kripto paraların fiyat yorumunu ve gelecek tahminini yatırımcılar yapabildiği gibi kurumsal şirketler de yapabilir. Grafik okuma düzeyine göre grafik çizme şekilleri de değişebilmektedir. Piyasada değişmeyen bazı kurallar vardır ancak aynı varlığın aynı grafiği için iki farklı yorumcu farklı analizleri gözler önüne serebilir. Bu sebeple hangi yorumcunun tavsiyelerine uyacağınız size kalmıştır.

Kripto Para Grafik Programları Nelerdir?

Kripto Para Grafik Programları Nelerdir

Kripto para programları, birimlerin mum grafiklerinin yer aldığı canlı fiyat değişimlerini içeren platformlardır. Bunların başında Investıng ve TradingView gelmektedir. Bahsedilen platformlar kripto para grafikleri nasıl okunur konusunda pek çok bilgiyi barındırmaktadır. Öncelikle bu sitelerde kripto paraların her türlü paritesine ulaşabilmek mümkündür.

Dünyanın dört bir yanında kripto para yatırımcıları bu gibi platformları tercih eder. Bu sayede son analizlerden ve gelişmelerden haberdar olabilir. TradingView gibi sitelerde ise kripto grafik yorumları ve analizleri yer alır. Yatırımcılar bu platformlara üye olarak tam erişimli grafiklere erişebilmektedir. Üst düzey yatırımcılar VIP hesabı oluşturarak ayrıcalıklardan yararlanabilir.

Kripto Para Grafik Okuma Kaynakları

Kripto para grafik okuma eğitimi almak isteyenler çeşitli kaynaklara başvurabilir. Bu kaynaklar ücretli ve ücretsiz olmak üzere farklı pek çok platformdan yayınlanmaktadır. Ücretsiz içeriklerin adresi tabii ki Youtube’dur. YouTube içerisinde, grafik okumaya ilişkin temel düeyde bilgiler olduğu gibi, bazı kanallarda profesyonel yorum için eğitim verilebilmektedir. Ücretli eğitimlere ise Udmy gibi platformlara kayıt olarak erişim sağlanabilir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu