Genel

Kripto Para Haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yeni Açıklamalar

0
(0)

Ülkemizin dört bir yanında kripto para haberleri ilgiyle takip ediliyor. 18 Eylül tarihinde gençlerle buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kripto paralara ilişkin bir takım açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında yatırımcıları meraklandıran detaylara da değinen Cumhurbaşkanı, gençlerle bir araya geldiği Mersin’de konuştu.

Cumhurbaşkanına, bir öğrenci tarafından yöneltilen “Türkiye kripto paraya açılacak mı?” sorusuna, Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözlerle cevap verdi:

“Bizim kripto para ile çalışma gibi derdimiz yok, kripto para ile mücadelemiz var. Onlara da böyle bir prim zaten asla vermeyiz, vermeyeceğiz de…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Onlarla Mücadelemiz Var

Mersin’deki 81 ilden üniversite kazanan öğrenciler ile buluşan Erdoğan, bu sözlerin ardından kripto paralarla ilgili beklentilere de cevap vermiş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onlarla mücadelemiz var

Gençlerle Buluşma programında konuşan Cumhurbaşkanı, gençlerden gelen sorulara cevap verdi. Kripto paralarla ilişkin son dönemde atılan adımlara istinaden sorulan sorulardan biri de, Türkiye’nin kripto paralar karşısındaki tavrı nasıl olur konusuydu. Cumhurbaşkanı kripto para birimleri ile ilgili, “Onlarla mücadelemiz var…” ifadelerini kullandı.

Erdoğan ayrıca; “Onlara böyle bir prim zaten asla vermeyiz, vermeyeceğiz de. Çünkü biz şu anda bu konuda kendi paramızla yola devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Hayali Geleceğe Yönelik Satış Yapılıyor

“Hayali Geleceğe Yönelik Satış Yapılıyor”

Ülkemizden kripto para haberleri son dakika gelmeye devam ediyor. Son olarak gençlerle buluşan Erdoğan, kripto paralarla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın bu açıklamaları ardından konuşan Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da birtakım açıklamalarda bulundu.

Kripto paralar hakkında konuşan Yıldırım, “Kripto paralar maalesef mağduriyetlere de kapı açıyor. Dolayısıyla ciddi denetime ihtiyaç duyan bir sektör. Bir nevi hayali geleceğe yönelik satış yapılıyor. Ondan sonra bunun kötü örneklerini de gördük, mağdur olanlara da şahit olduk. Ama ileride bu istismarları önlemek için bazı düzenlemeler yapmak gerekebilir. Onunla ilgili de bazı çalışmalar başlatıldı zaten. ” ifadelerini kullandı.

Bitcoin Ne Kadar Oldu: Bitcoin Ölüm Kavşağında mı? 0 (0)

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu