Genel

Paypal ile Kripto Para Ticareti Yapılacak, Yer: Birleşik Krallık

0
(0)

Dünya çapında özeme hizmeti ile tanınmış Paypal, Birleşik krallıkta kripto para ticaretine artık olanak tanıyor. Buradaki uygun kullanıcıların, bundan sonra Paypal hizmeti ile kripto para birimlerini satın alabilecekleri duyuruldu. Alım işleminin yanı sıra, kripto para satma ve tutma gibi hizmetler de sunulacak.

Bu uygulamadan doğrulanabilir kimlikleri olan bireylerin, Bitcoin Ethereum Litecoin ve Bitcoin Cash gibi kripto para birimlerinin ticaretini gerçekleştirmesine izin verilecek. Söz konusu duyuruyla birlikte popüler ödeme sistemi, Ağustos 2021 tarihinde kripto para birimlerini Birleşik Krallık pazarında hareket ettirme sözünü yerine getirmiş olacak.

Kripto Para Haberleri

Dünyanın dört bir yanından olumlu kripto para haberleri gelirken, son olarak Birleşik Krallık’tan gelen bu haber, uzmanlarca piyasa seyri için pozitif etkiler yaratacak. Özellikle ABD’den sonra ödeme şirketi Paypal’ın, kripto para ticaretini sunduğu ikinci ülke Birleşik Krallık oldu. Bu durum da yatırımcılar arasında, yeni dünya düzenine uyum ve kripto paralara olan güvenin arttığına yönelik bir sinyal olarak değerlendirildi.

PayPal Kripto Para Ticareti Sunmaya Devam Edecek

Paypal’ın önce Amerika Birleşik Devletleri ve ardından Birleşik Krallık’ta bu hizmeti sunması, olumlu yorumlara ev sahipliği yaptı. Ödeme şirketinin, ABD’de olduğu gibi saklama, satma ve alma hizmetleri sunacağı biliniyor. Ayrıca ABD’de olduğu gibi dijital varlıkların işlemlerini ve saklanmasını kolaylaştırmak amacıyla Paxos’un kullanılacağı da söylenenler arasında yer alıyor.

Paypal Kripto Para Ticareti Sunmaya Devam Edecek

PayPal’ın ABD pazarına kripto para ticaretini getirme hizmetiyle ilgi görünce, aynı hizmeti Birleşik Krallık’a da getirdi. Popüler ödeme şirketi, kullanıcılarının kripto para varlıklarını kullanarak çevrimiçi bir şekilde mal, hizmet ve türevi şeyleri almasına olanak sunacak. USD dışında herhangi bir fiat para birimi kullanımında, kullanıcılardan ücret kesilecek.

Gelen bilgilere göre lansman esnasında ödeme şirketi bünyesinde, dijital para birimiyle mal satın alabilecek 29 milyondan fazla kullanıcı bulunuyordu. Bu da talebin ne kadar fazla olduğunu gözler önüne seren bir detay olarak değerlendirildi.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu