Genel

Coinseed Kripto Para Borsası Usulsüzlük Kararıyla Kapatıldı!

0
(0)

Coinseed borsası gelen bilgilere göre, müşterilerinin izni olmadan yatırılan fonları Dogecoin birimine çevirdi. Söz konusu borsanın bu hamlesinin kamuoyunda duyulmasıyla, borsa hakkında soruşturma başlatıldı. Konuyla ilgilenen New York Başsavcısı Letitia James, platformun usulsüz davranışları ve müşterilerin mağduriyetini göz önünde bulundurarak borsanın kapatılmasına karar verdi.

Borsadaki Varlıklar İzinsiz Olarak DOGE’ye Dönüştürüldü

Borsadaki Varlıklar İzinsiz Olarak Doge’ye Dönüştürüldü

Son gelen Coinseed haberleri ve gelişmelerine göre, popüler kripto para borsası, usulsüzlük sebebiyle kapatıldı. New York Başsavcısı James, bu hafta başında ilgili borsanın para çekme işlemlerini dondurmak ve müşteri varlıklarını rızaları olmadan DOGE’ye dönüştürmeleri ışığında, borsanın kapatılmasına karar kıldı.

Ayrıca 3 milyon dolar para cezasına çarptırılan borsa için hukuki süreç de başlamış oldu. Bloomberg’e göre de borsa banka hesaplarını boşalttı ve lisans olmadan menkul kıymetler çıkardı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başsavcı Letitia James şu sözleri söyledi:

“Mahkeme emirlerini hiçe sayan Coinseed, yatırımcıların fonlarını rehin tuttu ve kayıt dışı kripto para birimlerine yatırım yapmanın tehlikelerinin altını çizerek yasadığı ve etik olmayan şekilde faaliyet göstermeye devam etti.”

Coinseed Borsası 150’den Fazla Şikayet Aldı

Coinseed Borsası 150’Den Fazla Şikayet Aldı

Borsa müşterileri, bakiyelerinin Şubat ayından bugüne dek binlerce dolar eksildiğini iddia ediyor. Başsavcı yardımcısı ise bu konuyla alakalı 150’den fazla şikâyet ile karşılaştıklarını dile getiriyor. Daha önceden de müşterilerine fonlarını geri iade edeceğine dair sözler veren platform, iddiaların ortaya çıkmasıyla sessiz kaldı.

Ayrıca Cuma günü gerçekleşen görüşmelerde, Micheal Ackerman’ın 2017’de iki kişi ile birlikte düzenlediği bir telefon dolandırıcılığı suçu daha tespit edildi. Bu üç kişi o zamanlar, ayda %15 kâr vaat eden Q3 Trading Club platformunu yönetiyordu. Ackerman, Ocak 2022’de hüküm giyerse 20 yıl hapis cezasına çarptırılabilir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu