AltcoinNedir

XLM Coin Nedir? XLM Yatırım Yapılır mı?

0
(0)

XLM coin teknoloji ve iş dünyasındaki bazı büyük yatırımcılar tarafından desteklenen ve günümüzün en ilgi çekici kripto para birimlerinden biridir. Bankacılık ve finansa odaklanması nedeniyle Ripple’a (XRP) benzer olarak kabul edilir, ancak Stellar farklı bir kripto varlıktır.

Stellar, madeni paranın teknik yönlerine çok fazla dalmadan, dünyanın herhangi bir yerinde anında para transferini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir platform olarak bilinmektedir. Bu yönüyle diğer kripto paralardan bir nebze ayrılır. Stellar, genel olarak piyasadaki açıkları kapatma amacıyla piyasaya geldiğini iddia etmektedir. Bu yazımızda ise, XLM birimine dair tüm detaylara değindik. İşte Stellar (XLM) detayları…

Stellar (XLM) Nedir ve Nasıl Çalışır? Avantajları Nelerdir?

Stellar Xlm Nedir Ve Nasıl Çalışır Avantajları Nelerdir

XLM coin, günümüz kripto paralarının teknik yönlerine çok fazla dalmadan, dünyanın herhangi bir yerinde anında para transferini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir kripto paradır. XLM kripto para biriminin kullanımı sayesinde Stellar ağı, çoklu para birimi işlemlerini bile kolaylaştırabilir.

Stellar ile 600.000 işlemin üstesinden gelmek için 0,01 dolarlık bir ücret yeterli olmaktadır. Bu, düşük dolarlık ürünler satan yatırımcıların, mallarını satmanın maliyeti konusunda endişelenmelerine gerek kalmadığını göstermenin, en teknolojik yolu olarak gösterilmektedir. Başka bir ülkedeki bir alıcıya para göndermek, birkaç katman ve çok sayıda ücret içeren zorlu bir süreçtir.

Stellar ile işlemler anında gerçekleşebilir. Stellar, parayı bir para biriminden diğerine taşımak için yerel varlığını kullanır. Ayrıca piyasada birçok banka alternatifi uygulama bulunmaktadır. Bunlar, bankalardan sadece biraz daha iyi performans gösterebilmektedir. Ancak Stellar, zaten Nijerya’da bu amaçla uzun süredir kullanılmaktadır ve iyi bir işleve sahiptir.

Stellar (XLM) Nasıl Satın Alınır, XLM Hangi Borsada?

Stellar Xlm Nasıl Satın Alınır Xlm Hangi Borsada

XLM birimi yazının hazırlandığı sırada aşağıdaki borsalarda listelenmektedir.

  • Binance
  • Huobi Global
  • KuCoin
  • Bithumb
  • Kraken
  • Bittrex

XLM satın almak isteyen bireyler, yukarıdaki borsaları kullanarak USDT, USD, BUSD ve EUR gibi farklı işlem çiftlerinden birimi satın alabilmektedir. Tabii önce, borsa hesabına para aktarımı yapmanız ve borsa marketinden birimi satın almanız gerekecektir. Bu işlemlerin ardından Stellar (XLM) birimine sahip olmanız mümkün olacaktır. Peki, Stellar yorum, fiyatı ve geleceği nasıldır?

XLM/TRY Fiyatı

XLM coin fiyatı 0.36$ civarındadır. Bu rakam 3.04 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Birim fiyatı son 24 saatte %7 oranında düşüş yaşamıştır. Son 24 saatlik hacmi de düşen birim, $864,635,405 işlem hacmine sahiptir.

XLM Coin Grafik ve XLM Yorumu

Xlm Coin Grafik Ve Xlm Yorumu

XLM coin yorum, genellikle fiyatı üzerinden tahminlere dayanmaktadır. XLM birimi yazının hazırlandığı sırada bir düzeltme aşamasında geçmektedir. Ancak Bitcoin’e bağlı olarak bu düzeltmenin yerini pozitif bir seyir alabilir. XLM 2021 yılında en yüksek değeri 0.71 dolar civarında görmüştür.

Bazı analistlere göre XLM henüz patlama noktasını görmedi. Öyle ki 202 yılı sonuna kadar hala %40 oranında yükseliş potansiyeline sahip ve çoğu kriptodan daha iyi performans gösteriyor.

XLM Coin Geleceği

Xlm Coin Geleceği

Stellar coin geleceği her açıdan merak ediliyor. Stellar’ın sağlam projeli bir varlık olması, onu bir adım öne atan avantajlarından oluyor. Bunlara ek olarak düşük ücretlerle birçok işlemi kısa sürede gerçekleştiriyor oluşu, uzmanların takdirini toplayan bir başarı oluyor.

Bazı analiz sistemleri, XLM coin’i yıllara göre tahminleriyle açıklıyor. Popüler sistemlere göre XLM’deki boğa sinyalleri başarılı olabilirse, hareketin büyük ve hızlı olması muhtemeldir. Bu da daha sonra büyük bir geri çekilme ve kripto para birimlerinde uygun bir ayı piyasası ile devam edebilir. 2022 yılı için bunlar söylenirken, 2023 yılında bütün kripto para birimlerinde bir canlanma beklendiği aktarılmaktadır.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu