Defi

Litecoin Geleceği: LTC Bomba Projesini Duyurdu!

0
(0)

Litecoin geleceği için yepyeni bir proje daha hayata gerçekleştirilmeyi hedefliyor. Yeni projede Wanchain (WAN), merkeziyetsiz finans projelerine bir altcoin daha ekliyor. Söz konusu eklenecek birim ise Bitcoin’in gümüş versiyonu olarak bilinen Litecoin olacak. LTC, şimdiye kadar ki ilk kripto para birimlerinden olan en popüler Bitcoin forku olarak bilinmektedir.

Wanchain aracılığı ile geliştirilen yeni çözüm sayesinde de bir DeFi varlığı oalrak anılabilecek. Uzmanlar ise bu projenin duyurulmasıyla Litecoin yorumu için olumlu öngörülerde bulunuyor. Uzmanlara göre birim 2022 yılına ciddi artışlarla başlayabilir. LTC projesi yatırımcıların da yararına olabilecek. Bu sebeple LTC yatırımcıları da gelişen bu haberden memnun olduklarını dile getirmekte.

Wanchain (WAN) DeFi Altyapısına LTC Ekleniyor

Wanchain (Wan) Defi Altyapısına Ltc Ekleniyor

Wanchain Foundation platformu tarafından yayınlanan duyuruda Wanchain ekibi Litecoin’i (LTC) DeFi projesinin altyapısına eklemeyi hedefliyor. Bu atılımla birlikte Litecoin (LTC) birimi artık, Ethereum (ETH) Blockchain için yerel olan EVM uyumlu akıllı sözleşmeler ile alınıp satılabilecek ve akarım işlemleri yapılabilecek. Bu genişleme ile birlikte, Wanchain’in kurucusu ve CEO’su Jack Lu’nun da vurguladığı gibi, tüm DeFi ekosistemi için büyük önem arz edecek.

Özellikle Litecoin geleceği açısından bu çözümün oldukça yerinde olduğu konuşuluyor. Birimin ileriki hedeflerinde bu tarz bir çözümleme bulunmuyordu. Ancak yapılan yeni müzakereler sonucunda tamamen birimin geleceği açısından düşünülmüş bir proje olduğu anlaşılabiliyor. Bu da birimin uzun soluklu bir proje olacağının sinyallerini vermekte. Belki de ileride Bitcoin’in bile yerine geçebilecek potansiyele kavuşabilir.

Litecoin Havuzu WansWap’ta Oluşturulacak

Litecoin Havuzu Wanswap’ta Oluşturulacak

Geçtiğimiz günlerde Wanchain proje mühendisleri, Ripple Ledger’in DeFi ekosistemine sorunuz şekilde işlenmesi için bir araç yayınlamıştı. XRP sevenleri, artık yatırımını yaptıkları popüler birimi DeFi ekosisteminde çalışmaya koyabiliyorlar. Wanchain İş Geliştirme ve Operasyon Başkan Yardımcısı Li Ni ise, geliştiricilerinin bu ilerleyişinden oldukça heyecan duyduğunu açıklıyor.

Li Ni, açıklamalarına şu sözleri de ekliyor: “Litecoin gibi gerçekten heterojen bir Blockchain’i Ethereum, Wanchain ve Binance Smart Chain gibi EVM uyumlu zincirlere herhangi bir güvenlik veya merkeziyetsizlikten ödün vermeden entegre etmek gerçek bir başarı…” Ni, bu sözleriyle Wanchain’in blockchain endüstrisinin Geniş Alan Ağı olma hedeflerine bir adım daha yaklaştığını belirtiyor. Peki, bu haberin ardından Litecoin kaç tl oldu? LTC şu anda 1122 TL’den fiyatlanıyor.

Litecoin nedir sorusu piyasaya yeni giren yatırımcılar tarafından sıklıkla takip ediliyor. LTC 2011 yılında piyasaya sürülmüş bir sanal para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Litecoin için atılan bu projeler ise birimin yükselmesinde önemli bir rol oynuyor. Litecoin (LTC) sahipleri bu projeler sayesinde artık DeFi segmentinin “getiri çiftliği” ve stake gibi fırsatlarından faydalanabilecek. Wanchain’in yerel AMM Wanswap’ı da şimdiden LTC tabanlı bir likidite havuzu sunmayı amaçlıyor.

Litecoin Geleceği: LTC 2021 Ne Olur?

Ltc 2021 Ne Olur

Bu haberin ardından Litecoin fiyatı ve verilerinin olumlu etkileneceği düşünülüyor. Özellikle bazı kolaylıkların sunulması, birimin projesinin iyileştirilmeye yönelik atılan adımlar neticesinde piyasaya değer katacaktır. Birimin yazı hazırlandığı sırada seyreden verileri incelendiğinde son 24 saatte %6,89 oranında artış yaşadığı gözlemleniyor. Bu artışla 130 dolardan fiyatlanan LTC, 2021 yılı sonuna doğru 145 dolar bandını görebilir. LTC/USDT paritesinde 4 saatlik mum grafiği incelendiğinde, 17 Haziran tarihinde daralan üçgeni kırmasıyla aşağı yönlü seyrine başlamıştı. Bu kırılımla 113 dolar seviyelerine kadar gerileyen birim bugün itibariyle ufak çaplı bir yükseliş yaşadı.

Litecoin grafik verileri incelendiğinde 113 bandından tepki alarak 130 dolar bandına kadar ulaşmayı başardığını görebiliyoruz. Yapılan bu duyuru ile ilerleyen günlerde ufak çaplı yükselişlerine devam edebilir. Ancak Bitcoin’in seyri LTC fiyatını etkileyebilir. Bu sebeple yatırımcıların birimi yakından takip etmesi ve yatırım süreçlerini kendileri yönetmesi gerekmektedir.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu