GenelAltcoin

SOL Coin Bugün ATH Rekorunu Tazeledi! SOL Neden Yükseliyor?

0
(0)

Sol coin 2021 yılı boyunca diğer projelere nazaran çok daha başarılı şekilde fiyat seyrin sürdürdü. Son olarak geçtiğimiz birkaç gün önce ATH değerini tazeleyen SOL, 28 Ağustos 2021 tarihinde yeni bir ATH rekoru ile adından söz ettiriyor. Şu anda Market verilerine göre %10 artış gösterdi ve Solana coin fiyatı 91.38$’dan işlem görüyor.

Sol coin’in bir önceki ATH değeri 78.72$ civarında, 20 Ağustos tarihinde gerçekleşmişti. Yeni fiyatı ile rekora koşan Sol, yatırımcıların bu yıl güvenerek yatırım yaptığı ender altcoin’lerden biri oldu. Başarılı coin’in toplam piyasa değeri 26 Milyar dolar civarında.

Solana (SOL) Yatırımcılarına Güven Veriyor

Solana yatırımcıları, SOL protokolünün Polygon ağı ile beraber rekor seviyelerde kâr elde etmeye başladı. Protokolün hayata geçirilmesi ile birlikte sermaye girişleri hızlandı. Bunlara ek olarak Chainlink (LINK) kripto parası ile yeni bir ortaklık kurulduğu açıklandı. Son dönemde yayınlanan Solana coin haberleri, şüphesiz fiyatın yukarılara tırmanmasında önemli bir etken.

Öte yandan zaten Solana birimi, yıl boyunca diğer altcoin’lerden daha istikrarlı bir seyir sürdürdü. Özellikle 2021 grafiğini incelediğimizde, Solana’nın BTC’den bağımsız şekilde bile yükselişe geçtiğini görebilmekteyiz.

Solana Sol Yatırımcılarına Güven Veriyor

Solana, ETH ve BTC gibi kripto devlerini geride bıraktı ve rekor sermaye girişi ile yeni bir rekor kaydetti. Dijital varlık yöneticilerinden CoinShares raporu, ETH’ye alternatif bir varlık olarak SOL’un görüldüğünü açıkladı.

Rapora göre SOL protokolü FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından destekleniyor ve bu durum diğer altcoin’lerin önüne geçmesinde büyük rol oynuyor. Zira son birkaç hafta içinde %92,9’luk üstel bir ralli meydana geldi. Solana’nın ana rakibi Ethereum ise, aynı zaman aralığında %11 artış yaşayabildi.

Chainlik ile Solana Ortaklığı Fiyatı Uçurdu

Chainlik Ile Solana Ortaklığı Fiyatı Uçurdu

Yukarıda anlatılanlara ek olarak SOL coin yorum için Chainlink ayrıntısını eklemekte fayda var. Zira Chainlink ortaklığının duyurulmasıyla, SOL fiyatı bir doping etkisi ile yükseliş trendini yakaladı. Chainlink’in DeFi için fiyat beslemelerinin SOL ağında başlatılmasına izin verileceği duyurusu, fiyatı yukarılara taşıdı.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu