Altcoin

Orchid Coin (OXT) Alınır mı? Orchid (OXT) Geleceği

0
(0)

Orchid coin 8 Temmuz tarihinde Türkiye’nin kripto para borsalarından Paribu’da listelenmeye başlamıştır. Listelenme haberiyle birlikte ülkemiz yatırımcılarından ilgi gören birim, borsada birçok kullanıcının işlem yaptığı birimler arasına girmiştir. Yazının hazırlandığı sırada 2,56 Türk Lirasından seyreden birim son 24 saatte %5 oranında değer kaybetmiştir.

Diğer altcoin birimlerine göre düşük fiyatlı olması, OXT’yi daha ticarete uygun hale getirmektedir. Tüm bu gelişmelerin ardından ise, birçok yatırımcı birimin ne olduğunu, hangi ülkeden piyasaya sürüldüğünü ve geleceğine dair yorumları merak etmektedir. Bizlerse bugün, tüm bu sorulara ve çok daha fazlasına yanıt vereceğiz.

Orchid (OXT) Coin Nedir? Nasıl Çalışır?

Orchid Oxt Coin Nedir Nasil Calisir

Orchid coin nedir; Orcihd ve ağı kripto para karşılığında kullanıcılarına VPN özelliğini sunan bir ağ hizmeti vermektedir. Birimin sembolü OXT şeklindedir. 2019 Aralık ayında piyasaya sürülen ağ, kendini ve kripto varlığını dünyanın ilk teşvikli eşler arası gizlilik ağı olarak nitelendirmektedir. Bu tanıma göre OXT platformu, kullanıcılarına teşvik niteliğinde VPN hizmeti sunar.

Protokolün temel amacı, kripto para ödemelerini kullanmak ve internetteki kısıtlamaların üstesinden gelmektir. Kullanıcıların herhangi bir katılım sağlayıcıdan bant genişliği satın alabilmesine imkan vermek için kripto para ödemelerini kullanır. Bu sayede internet problemlerini çözer. Bahsedilen bu işlemler, Ethereum ERC-20 ağına sahip bir token olan OXT’yi kullanarak yapılabilmektedir.

Olasılıklı nano ödeme özelliği denilen opsiyon sayesinde ise tüm işlemler tamamlanmış olur. Sağlayıcılara düzenli ödemeler ağların zinciri dışında yapılmaktadır. Bu özelliği ile Orchid’in, Ethereum ağındaki sıkışmalar ve Gas ücretleri sorunlarının önlenmesine önemli rol oynamaktadır. Gelecekte çok daha fazlasını yapacağı düşünülmektedir.

Orchid (OXT) Kimin, Hangi Ülkede Kuruldu?

OXT ağı, finans ve teknoloji alanlarında adını duyurmuş olan Dr. Steven Waterhouse, Jay Freeman, Brian J. Fox ve Gustav Sminsson önderliğinde kurulmuştur. Proje Orchid Labs ekosistemi altında oluşturulmuş olup, 2017 yılında sanal varlık olan OXT’nin piyasaya sürülme işlemlerine geçilmiştir. Son olarak da 2019 yılında OXT birimi piyasaya sürülmüştür.

Orchid Nereden Satın Alınır?

Orchid Nereden Satin Alinir

Orchid ağına ve birimine ilgi duyan kullanıcılar, Orchid coin nereden alınır sorusunu merak etmektedir. Orchid geçtiğimiz birkaç gün önce Paribu’da listelenmeye başlanmıştır. Yerli borsalardan biri olan Paribu’da TL ile Orchid alım-satım işlemleri gerçekleştirilebilir. Borsada işlem yapmak isteyen kullanıcılar önce borsaya kayıt olmalı, hesap onayının ardından TL ile OXT birim ticaretine başlayabilir. OXT Paribu dışında aşağıdaki borsalardan temin edilebilir.

  • Binance
  • Coinbase
  • Huobi Global
  • Kraken
  • Gemini
  • Bittrex

Bu borsaları tercih edecek bireyler; USDT, USD, EUR ve BTC gibi farklı işlem çiftlerini tercih edebilir.

Orchid Coin Fiyatı

Yazının hazırlandığı sırada Orchid coin Paribu verilerine göre 2.62 Türk Lirasından işlem görmektedir. Bu rakam ABD Doları ile 0.30 dolara tekabül etmektedir. Son 24 saatte %6 düşüş yaşayan birimin piyasa değeri $209,519,339’dur. Tamamen seyreltilmiş piyasa değeri $307,846,270 olurken, son 24 saatlik hacmi 47,124,283 dolardır.

Orchid Coin Yorum

Orchid Coin Yorum

Orchd coin grafik verileri görselde görünmektedir. Birim piyasaya yüksek değerler içerisinde girmiş ve içinde bulunduğumuz zamana kadar da neredeyse bunu koruyabilmiştir. Tüm zamanların en yüksek değerini Ocak 2021 tarihinde göre birim, şu anda kripto listesinde 150. sırada yer almaktadır.

Orcihd Coin Geleceği

Orchid coin yorum ve Orchid coin geleceği konuları son zamanlarda sıklıkla araştırılan konular arasındadır. Bazı analist yorumlarına göre OXT birimi avantajlı varlıklar arasında yer almaktadır. Gerek projesi, gerekse işleyişi diğer projelerden farklıdır. Bu sebeple çokça rağbet görmektedir. Bazı analist yorumları ise şu şekildedir:

  • “Orchid Binance’dan dışında başka borsalarda listelendikten sonra emin adımlarla yoluna devam ediyor”
  • “Fiyat grafiğinde, yatırımcıların birime karşı uzaktan ve temkinli davrandıklarını görüyoruz, ancak hemen ardından orada fiyat artışları olmakta…”
  • “OXT birimine olan ilgi, özellikle platformun sunduğu değişik hizmetler sayesinde önümüzdeki günlerde artacaktır…”

 

 

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu