AltcoinAnaliz

Kripto Borsası’nın Hızlı Gelişen Değeri AVAX Coin

Gelişen Kripto Dünyasında AVAX Coin

5
(5)

Avalanche coin, yakın geçmişte kendisinden sıkça bahsettiren bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. 2020’de piyasaya sürülen AVAX Coin Ava Labs tarafından geliştirilmiştir. Birçok alanda yenilik ve kolaylık getirmesi de piyasada sıkça işlem görmesini sağlamaktadır. Oluşturduğu blockchain ile tek ağ üzerinden kripto para piyasası işlemlerinin gerçekleştirilmesine öncülük etmesi işlemleri hızlandırmaktadır. Sistemin sahip olduğu güvenlik ağı, yatırımcılara güvenli işlemi taahhüt etmektedir.

Avalanche, kripto borsası içerisinde işlemlerin pratik ve güvenilir biçimde gerçekleştirilmesi amaçlamaktadır. Merkeziyetsiz finansal varlıklar, uygulamalar aracılığı ile oluşturulan bu ağa destek vermektedir. Avalanche, yapısı içerisinde madenciliğin olmadığı bir ağdır. Madenciliğin yapılmaması, yatırımcılara hızlı ve güvenli işlem olanağı sunuyor.

AVAX Coin Nedir?

Avax Coin Nedir

Son zamanlarda yakaladığı ivme ile her geçen dakika biraz daha yükselen AVAX Coin nedir peki? AVAX sembolü ile ifade edilen Avalanche, işlemlerin tek ağ üzerinden gerçekleştirilmesini sağlayan, ölçeklenebilen, güvenilir bir yapıdır.

Hepimizin bahsettiği bu coin, ne zamandır piyasada işlem görüyor? 2020 yılının Eylül ayında piyasaya sunulan Avalanche Coin, Emin Gün Sirer öncülüğünde Ava Labs tarafından geliştirilmiştir. Güven veren bir proje olmasıyla da her geçen gün yatırımcısı aran bu kripto para, artık red line listesinde yerini alıyor.

AVAX şeklinde ifade edilen kripto para, tek ağ üzerinde işlem sunsa da bu işlemler dört aşamada gerçekleşmektedir. Konsensüs bir yapıya sahip olan yapı, Slash, Snowflake, Snowball ve Avalanche adımlarından oluşur. Yapılan işlem içerisinde fikir ortaklılığı sağlanıncaya kadar bu evreler tekrarlanır. Bu yapı sayesinde Avalanche %51 oranında daha korunaklı bir sistem olma özelliği taşımaktadır.

AVAX Coin Yorumlaması

Avax Geleceği

Avalanche 2020 yılında piyasaya sunulduğu tarihten itibaren her geçen gün yatırımcılar tarafından talep gören bir kripto para olmuştur. Kripto para piyasası içerisinde de sağladığı güvenlik ağı, Binance içerisinde güvenli işlemi mümkün kılmaktadır.

AVAX Coin grafik incelemeleri yapıldığında geçtiğimiz aydan itibaren,  belirli lokasyonlarda seyrettiğini görüyoruz. Geçtiğimiz haftaya 66 dolar gibi hatırı sayılır bir seviyeden giriş yapmıştır. Doğru anda yapılan yatırımla bir haftada yatırımcılarına yaklaşık olarak %40 oranında bir kar sağlamıştır.

Analistler, bir coin üzerinden gerçekleştirecekleri alım-satım işlemlerini Avalanche sisteminde saniyeler içerisinde gerçekleştirirler. Bu da yatırımcılara ciddi anlamda zaman tasarrufu sağlar.

AVAX Coin Geleceği

Önümüzdeki günlerde de kripto para piyasası söz konusu olduğunda adını sıkça duyacağımız AVAX, şimdiden geleceği hakkında birçok olasılığı beraberinde getirdi. İlerleyen süreçte nasıl bir seyredeceğini hepimiz merakla izliyoruz.

Gün içerisinde seyrini 80 ila 87 dolar aralığında devam ettiren bu kripto para analistlerin yorumları dikkate alındığında 80 doların altına inmediği mühletçe yükselişine bir şekilde devam edecek gibi görünüyor.

AVAX Coin sahibi olan yatırımcılara avantajlar da sağlamaktadır. Avalanche üzerinden yürütülen yatırımlar teşvikler üzerinden harcanan miktarlar AVAX kripto para cinsinden karşılanmaktadır. Yatırımcılar tarafından ağ üzerine kilitlenen AVAX Coinler sayesinde yatırımcılar pasif bir şekilde gelir elde etmektedirler.

AVAX Coin Binance

Avax Coin Binance

Kripto para piyasası içerisinde kısa zamanda yüksek kazanç dönüşü sağlaması ile yatırımcıların dikkatini çeken AVAX Coin günümüzde satış fiyatının yanında alış fiyatı da artan bir değerdir. Bu coin, fiyatı yüksek coinlerin yer aldığı red line içerisinde bulunuyor. Fiyatı yükselen AVAX Coin, yatırımcıları düşündürmeye ve kararsız bırakmaya devam ediyor.

Güncel fiyatı 96 dolar seviyesinde seyreden kripto para, yatırımcılarını kararsız bırakmaya devam ediyor. Satın almak için fiyat düşüşü bekleyen yatırımcıları biraz daha bekletecek gibi duruyor. Peki elindeki kripto parayı satmak isteyenler? Avalanche satışı için bekleyen yatırımcıların bu işlem için kapanış saatini beklemeleri tavsiye ediliyor.

 

 

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 5

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu