Analiz

FTT Token Teknik Analizi & FTX Yükselir mi? 21-27 Haziran Haftası

0
(0)

FTT token kripto para borsası FTX platformunun yerel tokenidir. FTX MarketCap’te listelenmeye başladığından bu yana başarılı şekilde seyrini sürdürmektedir. Birimin tüm zamanları içeren grafiği incelendiğinde tüm zamanların en yüksek değerini 2021 yılında 551 Türk Lirası bandında olduğunu görebilmekteyiz.

Son zamanlarda yatırımcıların yakından takip ettiği birimler arasında yer alan FTT, yazının hazırlandığı sırada 29,30 dolar bandında seyrediyor. FTT 2021 başından bu yana kademeli olarak düşüşlerini sürdürüyor. Düşüşlerin bir nedeni olarak Bitcoin hareketleri görülmekte. BTC dominance değeri ne kadar düşmüş olursa olsun, altcoinler bir süre daha kırmızıda ilerleyecek gibi görünüyor.

Bu yazımızda ise; FTX token teknik analiz ve FTX yorumlarını bir araya getirdik. Birim için ileriki hedefler nelerdir? Destek ve direnç seviyeleri nedir? FTX geleceği nasıldır? Tüm bu soruların yanıtını yazımızın devamında detaylıca aktardık.

FTT Token Fiyat Analizi & Güncel Grafik Yorumu

Ftt Token Fiyat Analizi &Amp; Güncel Grafik Yorumu

Aşağıdaki grafikte, 4 saatlik FTT/USD paritesinin grafik verileri yer almaktadır. Grafikteki veriler FTX borsasından sağladığı güncel verileri içermektedir. Grafikte kırmızı yatay çizgiler direnç noktalarını temsil ederken, yeşil yatay çizgiler destek seviyelerini göstermekte.

2021 yılı başlangıcında yükseliş trendini yakalayan FTT, 63 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Piyasada yaşanan sert düşüş ile birlikte, yaklaşık 40 gündür yeni ATH (All Time High) yapamayan birim, yazının hazırlandığı sırada 29 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Birim son 7 gündeki en düşük seviye olan 27 dolar bandına kadar iğne atmıştı. Ancak bu noktada yer alan ara destek seviyesinden tepki alarak ufak çaplı yukarı yönlü seyrini sürdürüyor. Birim bu noktalarda hacim kazanırsa, 30 dolar bandına kadar tekrar ulaşabilecektir.

Tabii ki bu noktada BTC hareketleri önem arz ediyor. Zira Bollinger Bantları ve RSI değerleri de ufak çaplı bir yükselişin sinyalini vermekte. Özellikle RSI 41.23 seviyesinde yukarı yöne doğru hedeflenmiş şekilde seyrediyor. FTT token yorum için kısaca bu hafta içinde ufak çaplı yükselmeler gelebileceği, kesin olmamakla birlikte, söylenebilir.

23-24 Haziran FTT Coin Fiyat Tahminleri

23-24 Haziran Ftt Coin Fiyat Tahminleri

FTX yukarıda da bahsedildiği gibi 30 dolar bandını aşarsa yukarı yönlü seyrine devam edebilir. Bu senaryonun gerçekleşmesiyle 23-24 Haziran tarihlerinde 32 dolar bandını görmesi muhtemeldir. Ancak yine, bu hedefine kadar birimin hacim kazanması büyük rol oynayacaktır. Satış baskıları ile tekrar 29 dolar seviyelerine geri çekilme ihtimali bulunuyor.

32,94 civarındaki direnç seviyesinin aşılması biraz güç olacaktır. Ancak böyle bir senaryo gerçekleşirse de birimin bir sonraki ilk hedefi 34 dolar bandı olabilir. Fakat bu noktaya ulaşması kısa vadede mümkün görünmemekte. Bu durumun ana nedenlerinden biri de BC hareketleri olarak görülmekte.

Önümüzdeki haftanın 23-24 tarihleri birimin ileriki hedefleri için bu sebeple dikkatle izlenmelidir. Son dönemlerdeki hacim değerleri incelendiğinde birimde satışların yüksek oranda olduğu görülebiliyor. Bu sebeple yatırımcıların temkinli olmasında fayda var. Ayrıca yukarıda FTX token analiz için tahmini yürütülen bilgiler, yatırım tavsiyesi değildir.

FTX Token Alınır mı? FTX Token Geleceği

Ftx Token Alınır Mı

FTT token son dönemlerin popüler borsa tokenleri arasında yer alıyor. FTX borsası ise MarketCap verilerine göre, işlem hacmi baz alınarak oluşturulan en iyi borsalar listesinde 246. Sırada yer alıyor. Yazının hazırlandığı sırada ise FTX borsası son 24 saatlik hacminde %5 oranında artış yaşayarak ₺8,211,765,826 civarına ulaştığını görebilmekteyiz. Haftalık ziyaret verileri 1,796,056 civarında olan borsa, toplamda 228 kripto para biriminin ticaretini sağlamakta.

FTT birimi de borsanın başarılarından nasibini almakta. Özellikle 2021 yılının başlangıcında muazzam artışlar yaşayan FTT için, 2022 yılı fiyat öngörüleri 60 dolar bandına yükselebileceği yönünde. FTT teknik analiz yorumlarına göre ise, 55 doların FTT için ara hedef noktası olduğu öngörülmekte.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu