AnalizGenel

Ethereum Yükselir mi: 1900 Dolar Altında Alım Yapılmalı mı?

0
(0)

Ethereum yükselir mi konusu, geçtiğimiz aylarda görülen zirve noktasından bu yana merak edilmektedir. Kripto piyasasının en büyük ikinci sanal varlığı olan ETH, Mayıs ayında 4 bin 400 dolar bandını görerek zirveye oturmuştu. O zamandan bugüne kadar ise %60 oranında değer kaybı yaşadı. Yazının hazırlandığı sırada 2038 dolardan işlem görüyor.

Analistlerin incelediği Santiment verilerine göre ise, 1900 dolar ve çevresi alım fırsatı için iyi noktalar olabilir. Bu durumda Ethereum için 1900 dolar ve altı noktalar yükselişten önce alım fırsatı için ideal seviyeler olarak görülüyor. Ethereum ise 26 Haziran tarihlerinde bu varsayımı doğrular nitelikte bir yükseliş gerçekleştirdi ve 1900 dolar seviyesini de aşarak 2038 dolar bandına kadar ulaşabildi. Uzmanlara göre; tekrar 1900 dolar bandına doğru yaklaşmasıyla yeniden bir alım fırsatı doğabilir.

Ethereum 1900 Dolar Altında Alım Sinyali Veriyor

Ethereum’un günlük grafiğinde gözlemlenen düşüş trendi, yatırımcıların büyük kısmını korkuya sevk etmektedir. Santiment tarafından paylaşılan veriler göre; Ethereum fiyatının yükselmeden önceki ucuz seviyelerde seyrettiği düşünülüyor. Buna göre, Santiment tarafından yayınlanan grafikte, bahsedilen veriler açıkça görülebiliyor.

Ethereum 1900 Dolar Altında Alım Sinyali Veriyor

Grafikte gözlemlenen verilere göre ETH 30 günlük MVRV oranı eksi değerlerde seyretmekte. Net olarak da ETH’nin MVRV verisi -17% veriyor ve bu da alım için mevcut rakamların (1900 dolar ve çevresi) uygun olduğunu gösteriyor. Mor alanlar MVRV verilerini içerirken yeşil alanlar Ethereum (ETH) verilerini içeriyor.

Ethereum Yükselir mi: MVRV Oranı Ne İşe Yarar?

Yukarıda bahsedilen MVRV oranı, Market Value to Realized Value olarak da adlandırılmaktadır. MVRV, bir varlığın alım için mevcut durumunun uygunluğunu göstermektedir. Bu hesaplamalara göre yatırımcılar alım noktalarını takip edebilir. Hesap sonuçlarında artı (+) işareti ürünün pahalı olduğunu gösterirken, eksi (-) işareti mevcut fiyatın ucuz olduğunu ve alım noktası olabileceğini gösterir.

MRVR sonuçları her zaman kesin olmayabilir. Ancak alım noktalarının takibi için bakılması önerilen hesaplamalardandır. Günümüzde yeni yeni kullanılmaya başlayan MVRV hesaplamaları, yaklaşık 3 senedir piyasada bulunmaktadır. David Peull ve Murad Mahmudov önderliğinde kurulan MVRV hesaplamaları, günümüzde alım-satım noktalarının belirlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Bu durumda, yukarıda bahsedilen Ethereum alım fırsatı gibi noktaların takibinde kullanılabildiği gibi satış sinyallerini de verebilmektedir.

Ethereum Ücretleri ve Hash Oranları Düşüyor

Ethereum Ücretleri Ve Hash Oranları Düşüyor

Ethereum işlem ücretleri diğer yıllara oranla 2021’de zirveleri gördü. Ethereum (ETH) fiyatının artıyor olması da, direkt olarak işlem ücretlerinin de kabarmasına sebebiyet verdi. Bu durumdan rahatsız olan pek çok yatırımcı, ETH göndermeye korkar hale geldi. Ancak son dönemde yaşanan düşüşler ETH işlem ücretlerinin Aralık 2020 seviyelerine gerilemesini sağladı.

Santiment bu durum hakkında birtakım yorumlarda bulundu. Santiment’e göre; bu değişim fonlar için daha esnek bir hareket etme imkanı sağlayabilecek. Üstelik Ethereum mainnet’ini kullanarak uygulama geliştiren girişimler için ise Gas ücretlerinin düşmüş olması büyük bir avantaj getirisi sunuyor. Ethereum’un ilerleyen dönemlerde ETH PoS algoritmasına geçeceğini bildiğimiz için, bu durumun ETH geleceğini olumlu etkileyebileceğini söyleyebiliriz. Aynı durum, Ethereum Classic yükselir mi sorunu da beraberinde getirebilir. ETC için uzun vadede yatırımın önerilmediğini söylemekte yarar vardır.

Ethereum Yükselir mi? Güncel ETH Fiyat Grafiği ve ETH Yorumu

Ethereum Yükselir Mi - Güncel Eth Fiyat Grafiği Ve Eth Yorumu

Ethereum’un 1 günlük mum grafiği incelendiğinde; henüz düşen trend çizgisini gözle görülür oranda kırabilmiş değildir. Yazının hazırlandığı sırada 2025 dolardan işlem gören birim, son 24 saatte %2 oranında artış yaşamıştır. Ancak MACD göstergesine göre bugün ya da yarın ufak çaplı yükselişler meydana gelebilir.

Yükselişlerin meydana gelmesiyle ilk hedefi 2144 dolar bant civarı olabilir. Bu nokta üzerinde yapılan 4 saatlik mum kapatmaları da beraberinde 2400 bandının zorlanmasına kapı açabilir. Ancak Ethereum yükselir mi düşer mi sorusuna şu an için ufak çaplı bir yükseliş meydana gelebileceğini söylemek mümkündür.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu