BitcoinCoinKolay Özel

Bitcoin’de Son Durumu Tecrübeli Trader “DoubleBlack” Değerlendiriyor

0
(0)

Selamlar sevgili gönül dostları. 2 gün önce yaptığı sert düzeltmeyle çoğu arkadaşımızı üzen Bitcoin ne yapmaktadır? Nereye varmak istemektedir? Bu soruya cevap vereceğiz.

7 Eylüldeki hızlı düşüşte 52400 dolardan satış yaptığım için akşamı keyifli geçirmiştim. Adetten olduğu üzere double black viskimi açtım ve birkaç scalping işlemi ile Bodrum tatilimin masraflarını çıkarttım. 8 Eylülde ise 45000 dolar seviyelerinden tekrar alım yaptım ancak beklediğim hızda bir toparlanma olmadı. Tecrübeli arkadaşların bildiği “Bart Formasyonu” oluşabileceğini düşünmüştüm. Ancak 44500-47500 aralığında sıkışan Bitcoin, farklı ihtimalleri düşündürdü. Bir kademe daha düşüş söz konusu olabilir miydi? İşte bu mutlaka cevabı bulmam gereken bir soruydu. Zira BMW’m artık 3 yaşındaydı ve değiştirmek istiyordum. Huyumdur, yıllardır aldığım herşeyi sadece piyasadan ettiğim kârla alıyorum.  BMW M5 modelleri mağlumunuz oldukça pahalı. Doğru dibi yakalayamazsam birkaç ay daha yeni M5 alamayabilirim.

 

Bitcoin Dip Yaptı Mı?

Bitcoin Dip Yaptı Mı

Son hareketin hızlı olması, 52000-47000 aralığının boş kalmasına sebep oldu. Bu kısa vade için iyi bir durum. Çünkü grafik dolmak ister. Nasıl ki boş bir kafaya güvenilmezse boş bir grafiğe de güvenilmez. Ayrıca hızlı düşüşün tepkisi de mutlaka olur. Dolayısıyla yukarı doğru bir hareketi kısa vadede bekliyorum.

Ancak dikkat ederseniz tepki, kısa vade gibi kelimeler kullandım. Bu son düşüş, 65000 dolar civarında ATH (All Time High) fiyatından gerçekleşen düşüşle fraktal gibi görünüyor. Sadece bu da değil, 65k-30k büyük düzeltmesine fibonacci uyguladığımızda 52900den gelen son düşüşün golden zone hareketi olduğu ortaya çıkıyor. Golden zone’dan gelen bir tepki veya impulsive hareketin daha güçlü olması beklenir. Ana trendin tersine bile olsa. Laf aramızda 52400 dolarda satış yapmamı sağlayan en büyük işaret bu idi. Ayrıca grafik, momentumunu kaybetmişti. Düzeltme aşikârdı. Neyse, geleceğe bakalım. Mevcut durumda H4 ve D1 grafiklerinde fiyatın MA200 altında kaldığına da dikkat çekerim.

Yakın ve Orta Vadede Hangi Rakamlar Gelecek?

Yakın Ve Orta Vadede Hangi Rakamlar Gelecek

Tüm bu veriler ve 8 yıllık trade tecrübem sonucunda ; Bitcoin’in önce 49k dolar civarına (-+500 dolar gibi düşünülebilir) kısa vadede yükseliş yapıp ardından 38k-39k dolar aralığına çekileceğini düşünüyorum. Ben bu esnada çoğunlukla BTC trade ediyor olacağım. Az miktarda ise altcoin trade edeceğim. Çünkü altcoinler için negatif bir döneme girdiğimize dair kuvvetli işaretler tespit ettim.

Fakat çok dert etmeyin. Bitcoin bu dibi yaptıktan sonra güzel günler bizi bekler. O detayları ise sonraki yazılarımda paylaşacağım. Sağlıcakla kalınız.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu