Altcoin

Bitcoin Cash Ne Olur? BCH Yorumları ve Geleceği

0
(0)

Bitcoin Cash Coin, lider kripto para birimi Bitcoin önderliğinde oluşturulmuş bir kripto para birimidir. İlk kez 2017 yılında piyasaya sürülen bu birim, kısa sürede birçok yatırımcının dikkatini çekebilmiştir. BCH sembolü ile marketlerde yerini alan birim, Bitcoin’den ayrılarak oluşmuştur. Bu sebeple de tanınması çok uzun sürmemiştir.

Piyasada şu anda yaşanan negatiflik durumuna karşın, ufak çaplı da olsa yükselişlerini sürdürebilmektedir. Hatta pek çok birim %50’den fazla değer kaybederken, BCH %30’luk bir düşüş göstermiştir. En çok işlem gören kripto paralardan olan BCH, yazının hazırlandığı sırada 542$’dır. Peki, Bitcoin Cash gelecekte ne olur? BCH Yatırıma değer mi? Tüm bu soruların yanıtını detaylıca aktardık.

Bitcoin Cash Nedir, Nasıl Çalışır?

Bitcoin Cash Nedir, Nasıl Çalışır

Bitcoin Cash Coin, blok kaybedilen işlemlerdeki limit kısıtlanmasını ve buna bağlı olarak işlem yavaşlamasını önlemek amacıyla oluşturulmuş bir çözümdür. Bitcoin’den ayrılarak oluşan BCH birimi, 2017 yılında piyasaya çıkmıştır. O zamanlarda bile popülerliğini koruyan birim, ATH değerine yine bu tarihlerde ulaşmıştır.

Bitcoin Cash ile para gönderme ve alma işlemlerinin önündeki zorluklar kaldırılmıştır. Piyasaya sürüldüğünden bu yana hep çözüm odaklı projeleri ile dikkat çeken BCH birimi, günümüzde de uzun vadeli yatırım için ideal görülen bir varlıktır.

Özellikle Bitcoin sisteminde meydana gelen problemlerin ortadan kaldırılmasında önemli adımlara imza atmıştır. İlk çıktığı dönemlerde kullanıcı hesaplarına BTC miktarı kadar Bitcoin Cash miktarı tanımlanmıştı. Bitcoin Cash’in, BTC sistemindeki sorunlara çözüm getirmesi ve blok boyutlarının 8 MB’a kadar çıkartılması verimliliği artırmıştır. Bu sayede birimi daha popüler hale getirmiştir.

Bitcoin Cash Kısaltması

Bitcoin Cash “BCH” kısaltması ile marketlerde yerini almaktadır.

Bitcoin Cash Coin Nasıl Alınır?

Bitcoin Cash Coin Nasıl Alınır

Bitcoin Cash Binance borsasında listelenmektedir. Ayrıca aşağıdaki borsalarda da bulunmaktadır. Birimi satın almak için borsalara kayıt olmanız ve para gönderimi yaparak satın almanız mümkündür.

  • Binance
  • Huobi
  • Coinbase
  • FTX
  • Gate io
  • KuCoin

Peki, Bitcoin Cash kaç TL? BCH şu anda 4627 TL’dir.

Bitcoin Cash Yorum

Bitcoin Cash Yorum

Bitcoin Cash yorum ve fiyat tahminleri, piyasadaki yatırımcıların dikkatini çeken bir konudur. Çünkü Bitcoin Cash beklenilenin aksine diğer altcoin’lere nazaran çok daha iyi performans göstermektedir. Bu durumda yatırımcılar Bitcoin Cash alınır mı sorusunun yanıtını merak etmektedir.

Gelecek dönemlerde marketlerin kullanım alanlarının artması ile proje açısından güçlü olan varlıkların tümünde bir büyüme beklenmektedir. Bu beklenti Bitcoin Cash için de aynı yöndedir. Özellikle 2021 yılı başındaki performansın, 2021 yılı sonunda da aynı şekilde sergilenmesi beklenmekte. Analistlerin tahminleri ise, 2025 yılına kadar Bitcoin Cash fiyatının 2000 doları aşabileceği yönündedir.

Bitcoin Cash Yıllık Grafik

Bitcoin Cash Yıllık Grafik

Bitcoin Cash Coin birimine ait yıllık verilerini içeren grafiği aşağıdaki gibidir. BCH’nin şu anki fiyatı 548 $’dır.

Bitcoin Cash Ne Olur ve BCH Geleceği

Bitcoin Cash, Bitcoin’e de bağlı olarak pozitif ya da negatif yönde seyrini sürdürmektedir. Her geçen gün büyüyen dijital varlık, yüksek işlem hacmi ve büyük blok boyutuna sahiptir. Bu sebeple geleneksel para birimleri gibi kullanım kolaylığı bulunmaktadır. Gelecekte kripto paraların günümüz para birimleri yerine kullanılacağı düşünülmektedir.

Bitcoin Cash Ne Olur Ve Bch Geleceği

Bitcoin Cash Coin de gelecekte yukarıda bahsedilen avantajları dolayısıyla çokça kullanılacağı düşünülmektedir. Yüksek işlem hacmiyle buluşan BCH de, mutlaka yükselecektir. Özellikle uzun vadeli yatırım için önerilen BCH, bununla da sınırlı kalmayıp gündelik hayatımızda da imdadımıza koşan bir çözüm olabilir. Bitcoin Cash geleceği açısından uzmanlar 2021 yılı sonunda 750 doları ve 2022 sonunda yine 1500 doları görebileceğimizi aktarmaktalar. Ancak söylenenler kesin olmamakla birlikte yatırım tavsiyesi de değildir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Binance kullanıyordum daha önceden de bu cash’e güvenip bir miktar yatırmıştım şuan bu bilgileri öğrenince gerçekten içime bir rahatlık geldi çok teşekkür ediyorum bu bilgiler için.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu