BitcoinAnalizCoinKolay Özel

Bitcoin Analizi: Fiyatında Bir Sonraki Hedef Ne Olacak?

0
(0)

Bitcoin analizi şu sıralar sıklıkla yatırımcılar tarafından takip edilmekte. Lider kripto para birimi Bitcoin ise kritik düşüşlerin ardından tekrar toparlanmaya çalışıyor. Fiyatı 47 bin doları test edip yeniden yükseliş evresine geçti. Önemli direnç seviyesi olan 51.500$ seviyesinin üzerine çıkması ve sonraki ana direnç seviyesi olan 53.000 dolara ulaşması, yükselme potansiyelini daha da arttıracaktır.

Genel piyasa ise geçtiğimiz son 2 güne oranla toparlandı. Aynı şekilde Bitcoin de 50 bin doların üzerine çıkarak %2,8 oranında bir kazanç getirisi sağladı. Altcoinlerin lideri Ethereum’daki durumlar ise umut vadediyor. Başarılı birim 4 bin doların üzerine çıkmayı hedefliyor. Bugün sabah saatlerinde ise %7 oranında bir değer kazanmış durumda. Popüler altcoin Doge ise %34 oranında bir artışla günün en iyi performans gösteren coinleri arasında yer alıyor.

Lider birim Bitcoin analiz yorumları için son 24 saatlik piyasa verilerini incelemekteyiz. BTC/USD fiyatı 47.084,73 – 50.830,63 $ Aralığında seyretmekte ve bu da orta derecede bir oynaklığın sinyalini veriyor. 24 saatlik işlem hacmi %22 oranında azaldı ve 75 milyar dolar gerileme yaşadı. Yazının hazırlandığı sırada 4 saatlik grafiğine baktığımızda ise boğalar kontrolü yeniden ele almaya çalışmakta. Bu yüzden son birkaç saattir BTC fiyatında yükselmeler meydana geliyor.

 

Sert Düşüş Sonrası Son Durum

Bitcoin Analizi: Sert Düşüş Sonrası Son Durum

Bitcoin’de sular durulacak mı yoksa yeniden sert düşüşler meydana gelecek mi sorusu yatırımcıların merak ettiği konular arasında yer alıyor. Bitcoin teknik analizi için, lider birimin önceki günlerde hangi yollardan geçtiğini tekrar gözden geçirmeliyiz.

BTC, tüm zamanların en yüksek değeri olan 65 bin dolardan %25 oranında bir geri çekilme yaşamıştı. Son 24 saattir ise genel piyasa yükseliş ivmesini yeniden kazanmaya çalışıyor. 23 Mayıs’ta 47 bin dolar civarında bir destek noktası bulunmuştu. 47 bin dolarlık destekten, 59 bin doların etrafında direnç noktası bulunana dek birkaç hamle yaptı ancak birkaç günlük yatay hareketin ardından 12 Mayıs tarihinde sert bir düşüş yaşadı.

Bu düşüş 47 bin dolarlık ana destek seviyesi yakınlarında destek bulunana dek sürdü ve toplamda %20’lik bir düşüş yaşamış oldu. 47 bin doların tekrar test edilmesiyle piyasa bir gecede tersine döndü, BTC’de yükselmeler gelmeye başladı. Yazının hazırlandığı sırada ise BTC, 52 bin dolar civarında seyretmekte.

Bir Sonraki Hedefinde Ne Var

Bitcoin Analizi: Bir Sonraki Hedefinde Ne Var?

Bitcoin şu anda 52 bin dolar seviyesinden işlem görmekte. Piyasa dün geç saatlerde 47 bin dolarlık desteği tekrar test ettiği ve şu anda 50 bin doların üzerine çıktığı için Bitcoin fiyat tahmini de yükseleceği sinyalini veriyor. Bu sebeple, BTC/USD işlem çiftinde 14.05.2021 tarihinde, özellikle günün 2. yarısından sonra 53 bin dolarlık büyük dirence ulaşabileceğe benziyor. Bu hedefinin ardından ise, düşüş yaşamadan sonraki direnç noktalarına ulaşması muhtemel gözükmekte.

Not: Yukarıda anlatılanların tümü bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Yatırımcıların kendi araştırmaları doğrultusunda yatırım yapması gerekir.

Daha fazla Nedir?Kimdir?Nasıl? ve Ne Oldu? haberine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu