Genel

ALGO Coin Yükselişi Sürüyor, İşte Yükseliş Sebepleri

2.5
(2)

ALGO coin başarılı Blockchain altyapısına sahip olan bir kripto paradır. Özellikle bu tarz projelerin tüm dünyada benimsenmesi, kripto paraların geleceği açısından oldukça önem arz ediyor. Son zamanlarda da Bitcoin çöküşüyle birçok altcoin düşüşe geçti.

Algorand (ALGO) ise, kısa süre içerisinde toparlandı ve yükseliş trendini yakaladı. Gün içerisinde ufak düzeltmeler ile seyreden ALGO, 2.30$ ila 2.01$ arasında işlem görüyor. Uzmanlar, ALGO’nun başarılı performansına ilişkin nedenleri aktardı. İşte yükselişin sebepleri ve ALGO coin haberleri

ALGO Coin Yorum: Algorand’ın Yükseliş Nedenleri

Algo Coin Yorum Algorand’ın Yükseliş Nedenleri

TradingView verilerine göre, Algorand 20 Temmuz tarihinde bu yılın dip seviyesi olan 0.67$ civarına kadar gerilemiş ve 9 Eylül’de %279 oranında bir artış göstererek 2.50$ civarına kadar ulaşmıştır. 10 Eylül tarihinde ise 2.16$’dan fiyatlanıyor ve günlük gördüğü en düşük rakam ise 1.99$.

Algorand’ın Grafiği

Algorand’ın bu denli yükselişinin ardında birçok neden bulunuyor. Bunların en başında El Salvador etkisi göze çarpıyor. Zira ALGO’daki artış, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi kabul etmesinden sonra meydana geldi. Ayrıca ülkenin kendi blok zincir altyapısında geliştirmeye yardımcı olması amacıyla Algorand blok zincirini kullanmayı hedefliyor. Bu da kripto para fiyatını yukarılara taşıyan diğer bir etken olarak biliniyor.

NFT ve DeFi Projeleri ile Yeni Yatırımcılar Topluyor

Nft Ve Defi Projeleri Ile Yeni Yatırımcılar Topluyor

Algorand yükselişi El Salvador’un Bitcoin hareketi ile daha da artmış durumda. Öte yandan NFT’ler ve DeFi projelerinde, ALGO’nun çeşitli işlemlerde ağlarda kullanılması nedeniyle yükselişi tetikliyor. Algorand ekibi, 1 Ekim’de duyurulacak olan ve platformun artık token sahiplerine daha fazla söz hakkı verecek olan yönetişim token projesi hayata geçirilecek.

 

Proje geliştiricileri, NFT furyasına katılmak isteyen ve Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretleri yüzünden buna girişemeyen kullanıcılar için, yeni bir DeFi ve NFT token uygulamaları üzerinde de çalışıyorlar.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 2.5 / 5. Oy sayısı: 2

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu